Наконечний Віктор Андрійович

"Душа художника, як птиця-фенікс, 
у неба височінь взлетіла, щоб
витинанки Богу показать...»

     25 грудня 2015 року пішла з життя чудова людина, талановитий художник Віктор Андрійович Наконечний.

    Він народився 7 березня 1947 року в селі Клембівка Ямпільського району Вінницької області. З раннього дитинства самостійно вчився малювати, а дізнавшись, що в селі живе народний художник Іван Шкорульский, пішов до нього в учні. Пізніше Віктор закінчив Московський заочний університет мистецтв.

   Не маючи академічної художньої освіти, він самостійно опановував техніку живопису, копіюючи картини класиків. Згодом винайшов свою власну техніку роботи олійними фарбами.

     Віктор був дуже вимогливим до своїх робіт. Якось він поїхав у Вінницю на відкриття виставки, переглянув експозицію, поспілкувався з художниками. А потім повернувся в Клембівку, зайшов в домашню майстерню і - порубав сокирою 120 своїх картин. Коли туди зайшла дружина, то зойкнула від побаченого: «Ти що, захворів?» Відповів їй коротко: «Ти не бачила того, що я бачив...»

    На 62-му році життя художник вирішив разом з дружиною порахувати, скільки картин він написав. З'ясувалося: рахунок може бути лише приблизними. Та й він вражає. Більше 4 тисяч картин продали, роздали, подарували музеям і приватним особам з України, Росії, Америки, Канади, Австралії, Англії, Німеччини, Франції, Ізраїлю. 200 висять на стінах музею, яким стала нова хата художника, бо вона заповнювалася так швидко, що художнику з родиною довелося залишатися жити в старій. А ще - 1000 графічних робіт, понад 500 витинанок, вишивки, вишиванки, писанки, різьба по дереву. І все - шедеври, один іншого краще. Це магія досконалої краси! Недарма Віктора Наконечного називають генієм. Недарма три українських президенти мають його картини.

   У 1990-х роках художник створив цикл картин на тему подільського села, які відзначені нагородою імені Катерини Білокур. У 2009 році він став Лауреатом Шевченківської премії за серію картин "Краю мій сонячний". Мав звання Заслуженого майстра народно-прикладного мистецтва.

Додати коментар


Вгору